Er is steeds meer vraag naar apparatuur die verschillende stoffen uit de lucht kan verwijderen.
De zuiverheid van de lucht wordt wereldwijd een steeds belangrijker thema.
Op basis van deze vraag van klanten introduceert Geovent de GFC-filterunit voor het reinigen van retourlucht, inlaatlucht of gecirculeerde lucht om giftige gassen, geuren, aerosolen, VOC’s etc. uit industriële productieprocessen te verwijderen.
Door de lucht tussen 75 en 300 kg actieve koolkorrels te laten passeren, wordt de lucht gereinigd van de ongewenste stoffen. Wanneer de GFC-eenheden in serie worden geïnstalleerd, kan de reiniging van de lucht een zeer hoog niveau bereiken. Er is een direct verband tussen de tijd dat de lucht in contact is met de actieve koolkorrels, en de efficiëntie van de reiniging.
De eigenschappen van de actieve kool bepalen welke stoffen worden gezuiverd.
De korrels kunnen bijvoorbeeld geïmpregneerd worden om schadelijke stoffen zoals kwik te elimineren.
Geovent GFC is een economische en effectieve oplossing en tegelijkertijd wordt er minder energie gebruikt voor de filtratie.